Mincový ceremoniál pre novú loď MSC Seascape

Druhá loď triedy Seaside Evo, sestra lode MSC Seashore a budúca vlajková loď spoločnosti MSC Cruises, bola 24. júna 2021 pokrstená počas slávnostného obradu, tzv. "mincového ceremoniálu" menom MSC Seascape. Loď sa momentálne stavia v lodeniciach Fincantieri v talianskom Monfalcone a na svoju prvú plavbu vypláva už v novembri 2022.

Podľa spoločnosti MSC výber názvu plavidla "chce vzdať hold kráse oceánov a neporovnateľným výhľadom na more, ktorý si hostia tejto lode budú môcť vychutnať vďaka jej inovatívnemu dizajnu a architektonickým prvkom".

Slávostná ceremónia sa uskutočnila v privátnej forme a zúčastnili sa jej výkonný predseda spoločnosti MSC Cruises, Pierfrancesco Vago, generálny riaditeľ spoločnosti Fincantieri, Giuseppe Bono, ako aj niektorí členovia vedenia plavebnej spoločnosti a lodenice a projektový tím MSC Seascape. Podujatie sa uskutočnilo v plnom súlade s platnými zdravotnými predpismi.

Dlhoročné zamestnankyne Monica Somma, manažérka kategórie, MSC Cruises a Jolette Vincenzi - vedúca výroby, Fincantieri, vykonali v úlohe kmotier tradičný námorný rituál vložením dvoch mincí do kýlu lode ako symbolický znak požehnania a šťastia počas stavby lode a jej budúceho života na mori.

Pierfrancesco Vago, výkonný predseda spoločnosti MSC Cruises, uviedol: „Mince, ktoré dnes kladieme pri príležitosti kľúčového stavebného míľnika jednej z našich lodí, sú dôležitým symbolom našej dôvery v odvetvie výletných lodí a v budúcnosť cestovania a cestovného ruchu. Ako rodinný podnik môžeme plánovať z dlhodobého hľadiska a prijímať tieto záväzky i napriek náročnému kontextu, ktorému všetci v krátkodobom horizonte čelíme. Keď sa stane súčasťou našej flotily, MSC Seascape bude mať významný ekonomický dopad nielen pre lodiarsky priemysel a celý jeho dodávateľský reťazec, ale aj pre všetky prístavy a destinácie, do ktorých sa dostane, čím posilní pobrežný cestovný ruch a podporí zásadné hospodárske oživenie miestnych komunít. “

MSC Seascape s maximálnou kapacitou 5.877-hostí je, rovnako ako je staršia sestra MSC Seashore, evolúciou obľúbenej triedy Seaside (lode MSC Seaview a MSC Seaside). 
Až 65% verejných priestorov na lodiach novej triedy Evo sa odlišuje od lodí Seaside. Hostia na ich palubách nájdu 11 stravovacích zariadení, 19 barov a salónov, 6 bazénov vrátane "nekonečného" infinity bazénu na korme, vyše 525 metrovú "nábrežnú" promenádu a Most Vzdychov so sklenenou podlahou na 16. palube. 2.270 kajút a apartmánov v 12 rôznych kategóriách, medzi ktorými nechýbajú ani mimoriadne vyhľadávané suity na korme. Obe lode taktiež ponúkajú v rámci flotily najväčšie luxusné priestory vychýreného MSC Yacht Club o rozohe vyše 3.000 m²
A, podobne ako jej staršia sestra, aj MSC Seascape bude vybavená niektorými z najnovších environmentálnych technológií a riešení, vrátane znižovania emisií a najmodernejších systémov čistenia odpadových vôd.

Prezradíme vám ešte, že MSC Seascape má prichystané jedno vzrušujúce prekvapenie navyše: zábavné zariadenie s menom RoboCoaster, ktorého detaily spoločnosť oznámi až dodatočne.

 

Späť na zoznam noviniek